dsad
SEO (Search Engine Optimization) yani arama motoru optimizasyonudur. Google organik seo(reklamsız); arama motoru sonuçlarında üst sıralarda gözükmek için yapılan teknik, site içi ve site dışı optimizasyon çalışmalarına verilmiş genel bir terimdir.

Google arama motoru, arama sonuçlarını listeletirken algoritmik yapı kullanır. Bu sebeple web site tasarımı ve yazılımı yapılırken google'ın kullandığı algaritmik yapı dikkate alınarak oluşturulmalıdır. Web site yazılımınızın ve tasarımınızın google seo uyumlu olmasının yanı sıra site içeriklerinizin google'a uygun yazılmış olması gerekmektedir. Google SEO çalışmaları diğer arama motoru optimizasyon işlemlerine oranla daha fazla önem arz etmektedir. Çünkü arama motorları içerisinde en çok kullanılanı Google'dır. Google arama motoru içerisinde binlerce marka bulunmakta ve birbirileri ile yarış içindelerdir. Bu sebeple Google Arama Motoru Optimizasyon alogaritmasını düzenli periyotlarla güncellemekte ve değiştirmektedir. Sitenize Google SEO yapabilmek ve geri dönüş alabilmeniz için google arama motoru alogaritmasını çok iyi bilmeniz ve takip etmeniz gerekmektedir.

Başarılı SEO Çalışması İçin Öneriler

Google SEO çalışması yaparken belli başlıklara dikkat edilmelidir. Site içeriği, yazım dili, tasarım rengi ve daha pek çok konu öneriler arasında yer alır ve hazırlanırken her birine özen gösterilmelidir.

Site İçerik Yazılarına Önem Verilmeli

Web sitenizin tasarımı ve yazılımı ne kadar mükemmel olursa olsun site içeriğinin kullanıcı açısından faydalı olması gerekir. Aranılan bilgiye ulaşılabilirliğin ve diğer içerik yazıları ile uyumlu olması gerekmektedir. Site içerik yazılarınız google seo'ya uyumlu bir şekilde yazıldıysa sitenizin google'da yükselmeniz daha hızlı olacaktır.

Renk ve Tasarım Tercihi

Web sitenizin tasarım işlemleri yapılırken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri renk seçimidir. Tercih edilen renk ve yapılan tasarım rakipleriniz arasından sizi ön plana çıkaracak gösterişli basit ve göz yormayacak bir tasarım olmalıdır.

Kodlama

Web site tasarımınız ve içerikleriniz ne kadar iyi yapılırsa yapılsın, web yazılımınız düzensiz ve eksik yapılmışsa google'da yükselmeniz zor olacaktır.

Backlink Kazanma

Google'da yer alan milyonlarca sitenizin sizin adresinizi yayınlamasına backlink denir. Bu durumda dikkat edilmesi gereken en önemli konu adresinizi yayınlayacak sitenin kalitesidir. Sektörel olması, site içeriğinin düzgün hazırlanması, yazıların bilgilendirici olması gibi konular oldukça önemlidir. Sizlerde google seo yaptırmak ve/veya sitenizin google seo uyumlu olarak yeniden yaptırmak istiyorsanız, profesyonel olarak sizlere hizmet verecek ekibimiz ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Referanslarımız