Skip to content Skip to footer
NETTE REKLAM VER

SEO (Search Engine Optimization)

Dijital pazarlamanın en önemli konu başlıklarından biri, SEO’dur. Arama motoru optimizasyonu (SEO) aracılığıyla içeriklerin ve web sitesinin sıralaması istenilen hedefe göre düzenlenir ve hedef kitleye sunulur. SEO’nun başlıca muhatabı ise en popüler arama motoru Google’dur. Bundan dolayı Google SEO çalışmaları özel bir başlık altında toplanır. Çoğu SEO çalışması Google sıralaması için yapılır. Kısacası Google SEO uygulamaları açısından en verimli sonuç alınacak ölçüm noktasıdır. Google SEO çalışması yapmak ise oldukça aşamalı ilerleyen bir sürece ihtiyaç duyar.

SEO (Search Engine Optimization) yani arama motoru optimizasyonudur. Google organik seo(reklamsız); arama motoru sonuçlarında üst sıralarda gözükmek için yapılan teknik, site içi ve site dışı optimizasyon çalışmalarına verilmiş genel bir terimdir.
Google arama motoru, arama sonuçlarını listeletirken algoritmik yapı kullanır. Bu sebeple web site tasarımı ve yazılımı yapılırken google’ın kullandığı algaritmik yapı dikkate alınarak oluşturulmalıdır. Web site yazılımınızın ve tasarımınızın google seo uyumlu olmasının yanı sıra site içeriklerinizin google’a uygun yazılmış olması gerekmektedir. Google SEO çalışmaları diğer arama motoru optimizasyon işlemlerine oranla daha fazla önem arz etmektedir. Çünkü arama motorları içerisinde en çok kullanılanı Google’dır. Google arama motoru içerisinde binlerce marka bulunmakta ve birbirileri ile yarış içindelerdir. Bu sebeple Google Arama Motoru Optimizasyon alogaritmasını düzenli periyotlarla güncellemekte ve değiştirmektedir. Sitenize Google SEO yapabilmek ve geri dönüş alabilmeniz için google arama motoru alogaritmasını çok iyi bilmeniz ve takip etmeniz gerekmektedir.

Google SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO çalışmaları, güncellenen arama motorlarının çalışma disiplinlerinin çözümlenmeleriyle uygulanır hale gelir. Başarılı bir SEO çalışması için arama motorlarının çalışma mantığını çözmek gerekir. En sık kullanılan arama motoru Google incelendiğinde, her yıl algoritmik açıdan değişikliklerin olduğu gözlenir. SEO uygulamaları da güncellemeler ve kullanılagelmiş unsurları baz alarak web sitesinin işlenişini ele alır. SEO Google çalışmalarının temeldeki amacı, web sitesinin ve site içeriklerinin en verimli şekilde sıralamaya girmesidir. Genellikle SEO çalışmalarında beyaz şapkalı SEO tercih edilir. Bu yolla web sitesinde sağlıklı ve güvenilir dijital pazarlama teknikleri uygulanır ve sağlıklı bir kullanıcı trafik akışı getirilir.

Google SEO Uygulama Hizmetleri

Günümüzde dijital yollarla marka bilinirliğini duyurmak ve pazarlama yöntemlerini uygulamak çok daha tercih edilen bir yoldur. Görece daha geniş bir kitleye ulaşmak ve daha az kaynak harcamak, dijital pazarlama ile mümkündür. Dijital pazarlamanın en gerekli uygulaması olan SEO’yu uygulamak ise profesyonel bir çalışma ister. İşletmeler Google odaklı SEO çalışması için destek hizmeti alabilirler. Google SEO hizmetinde, site içi ve site dışı SEO esas alınır. Web sitesinin hedeflerine göre bir bölümlendirme yapılır. Google’un kendi ölçüm ve raporlama araçları kullanılır ve gerekli SEO çalışmalarına hız kazandırılır. Ayrıca dijital pazarlama ile içerik pazarlamasına da özen gösterilir. Özgün ve kaliteli içerikler aracılığıyla web sitesinin organik trafiğine katkı sunulur. Güvenilir ve profesyonel bir SEO hizmeti satın almak için ise dikkatli bir ön inceleme şarttır. Özellikle hizmet alınan şirketin hangi SEO çalışmalarını referans aldığına dikkat etmek gerekir. Yine işletmenin hedefleri ile danışmanlık alınacak kurumun amaçlarının da uyumlu olması önemlidir. Eğer Google odaklı SEO çalışmaları ile en iyi sonuçları alma amacınız varsa Nette Reklam Ver Google SEO hizmetlerimize göz atabilir ve müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz.

ÜCRETSİZ DİJİTAL ANALİZ

Öğrenmek istediğiniz marka & şirket analizi için aşağıdaki bilgileri doldurun
Hemen Ara : 0216 321 90 50