Skip to content Skip to footer

İnternet Reklam Çeşitleri Nelerdir?

İnternet Reklam Çeşitleri Nelerdir?

İnternet reklamcılığı kurumsal markaların çevrimiçi ortamlarda potansiyel müşterilerini amaçlayarak gerçekleştirdikleri reklam çalışmalarıdır. Günümüzdeki en etkili reklamcılık mecrası olan internet reklamcılık hizmetleri, reklam verenler için oldukça büyük avantajlar sunar. Tüketicilere ve hedef kitlelere ulaşmanın en bilinen yolu klasik pazarlama teknikleri olsa da bunun yanında asıl potansiyel internettedir. İnternet reklam çeşitleri markanızın adını duyurmaya çalışan ve yardımcı olan faaliyetlerdir.

İnternet Reklamcılığı Türleri:

  • Arama Motoru (SEM) Reklamları,
  • Sosyal Medya Reklamları,
  • İçerik Ağı Reklamları,
  • E-mail Reklamları (E-mail Marketing – E-Posta Reklamları),

Çevrimiçi Kullanabileceğiniz İnternet Reklam Çeşitleri Nelerdir?

İnternet reklamcılığı pazarlama unsurlarının başında gelir. Bu reklamcılık hizmetinde demografik hedef kitleler başta olmak üzere birden fazla metrik baz alınarak analizler yapılır. İnternet reklamcılığında oldukça çok çeşitli mecralar, platformlar ve üçüncü parti yazılımlar kullanılır.

Arama Motoru Reklamları (SEM)

İnternet reklamcılığında en çok kullanılan ve en çok tercih edilen internet reklam çeşitleri arasında yer alır. Sponsor bağlantı olarak bilinen reklamlar arama motorlarında yapılan araştırmalar sonucunda görüntülenir. Buradaki en önemli nokta hedef kitlenin reklamı verilen ürünü bu arama motorlarında nasıl arayacağının bilinmesi ile alakalıdır. Arama motoru web sayfaları ile ihtiyaç duyulan içerikleri ifade eden anahtar kelimeler kullanılır. Milyonlarca web sitesinin bulunduğu bu sanal ortamda kişiler doğru anahtar kelimeleri aratarak aradıkları içeriklere sahip olan web sitelerine ulaşabilirler.

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya platformlarının artmasıyla beraber sosyal medya reklamları da büyük ölçüde ön plana çıkmaya başladı. Reklam veren müşteriler sosyal ağ ortamında hedef kitlesini doğru belirleyerek, bu hedef kitlelere yönelik reklam çalışmaları sunar. Bu platformda dikkat edilmesi gereken en önemli ölçüt ise reklam verilecek mecranın popülerliği ve hedef kitlenin doğru seçilmesi olmalıdır.

İçerik Ağı Reklamları

Bu reklam çeşidi yayıncının web sitesine gerekli kodların eklenip girilmesi ile görüntülenmeye başlar. Fakat satış tarafında her zaman beklenen en yüksek verimi oluşturmayabilir.

E- Mail Reklamları (E-Mail Marketing)

E-mail reklamlarında mail listelerine kayıt yapıldıktan sonra listedeki kişilere gönderilen reklamcılık faaliyetidir. E-posta reklamları tamamen tanıtım amaçlı olup sadece ilgili kişilere gönderilir. Konular ilgilenen kitle ile paylaşıldığından dolayı olumlu geri dönüşler alır. Fakat arama motoru reklamları kadar direkt etkili değildir.

Nette Reklam Ver internet reklam çeşitleri hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için müşteri ilişkileri ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

ÜCRETSİZ DİJİTAL ANALİZ

Öğrenmek istediğiniz marka & şirket analizi için aşağıdaki bilgileri doldurun
Hemen Ara : 0216 321 90 50