Skip to content Skip to footer

Web Siteniz Neden Responsive Olmalı?

Web Siteniz Neden Responsive Olmalı

Dijital ve mobil teknolojilerin gelişmesiyle birlikte her alanda yenilikler yaşanıyor. 2010 yılında ilk kez duyduğumuz responsive kelimesi, bir web tasarım kavramıdır. Responsive, mobil cihazlarda daha iyi bir internet deneyimi yaşamak için sitelerin iyileştirilmesi anlamına gelir. Mobil cihaz kullanan kişi sayısının masa üstü cihaz kullanan kişi sayısını aşması sebebi ile sitenizin mutlaka mobil cihazlarda görüntülenebilir olması gerekir.

Responsive’in kurumsal firma siteleri, bloglar, forum ve e-ticaret sitelerine sağladığı kolaylıklar, üstün bir kullanıcı deneyimi elde edilmesini sağlıyor.

Responsive Web Tasarımın Önemi Nedir?

Responsive web tasarımı, tasarlanan sayfanın tüm cihazların ekranlarında iyi görünmesini sağlayan bir tekniktir. Responsive web tasarım; sayfayı yeniden boyutlandırır, küçültür ve büyütür. Böylece tüm cihazlarda sayfanın iyi görünmesini sağlar. İyi bir web tasarım uzmanı, iyi bir blogger, webmaster ya da internet kullanıcısıysanız, web sitelerinde dolaşma deneyimine büyük önem veriyorsunuzdur.

Türkiye’de internet kullanıcılarının neredeyse yarısının mobil cihazlardan web sitelerini ziyaret ettiği göz önünde bulundurulduğunda, responsive web tasarımı herkes için ön plana çıkıyor. Özellikle ziyaretçi deneyimine önem veren firmaların responsive tasarım konusunda daha duyarlı olması gerekir.

Web Sitenizin Responsive Olmasının Önemi Nedir?

Kullanıcılar web sayfalarını farklı ekran boyutlarında bilgisayar, tablet ya da telefonlar ile ziyaret eder. Responsive web tasarıma sahip olmayan bir web sitesine sahip olursanız, sitenize cep telefonundan veya tabletten giren ziyaretçiler kötü bir görüntü elde eder. Bu durum da ziyaretçilerinizin sitenizden hemen çıkmasına sebep olur.

Tasarladığınız web sayfaları her ekran boyutunda iyi görünmelidir. Ayrıca kullanım kolaylığı da sağlamalıdır. Web sayfanızı sadece bilgisayar kullanıcıları için tasarlamamalı, web sayfanızı her ekran boyutunda iyi görünecek şekilde yapılandırmalısınız.

Sitenizi görüntüleyen her kullanıcının kullandıkları cihazdan bağımsız olacak şekilde içeriğinize eşit bir şekilde erişebilmesini sağlayan responsive, ideal bir kullanıcı deneyimi sunar. Böyle kullanıcıların düzgün görüntüleyemedikleri için web sitenizden hemen ayrılmasını engel olabilirsiniz. Responsive’in sitenize sağladığı en önemli avantajlar, SEO sıralamanızı korumanız ve rakiplerinizin önüne geçme fırsatınızın olmasıdır.

Nette Reklam Ver Web Sitesi hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için müşteri ilişkileri ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap

ÜCRETSİZ DİJİTAL ANALİZ

Öğrenmek istediğiniz marka & şirket analizi için aşağıdaki bilgileri doldurun
Hemen Ara : 0216 321 90 50