Skip to content Skip to footer

İnternette Reklam Vermenin Yolları Nelerdir?

İnternette Reklam Vermenin Yolları Nelerdir

İnternetin ilk tanıştığımız dönemler interneti tam olarak ne için kullanacağımızı bilmezken, zaman içinde bilgi kaynağı ve devamında ürün ve hizmet kaynağı olarak kullanmaya başladık

Tüketicilere ulaşmanın en bilinen yolu klasik pazarlama teknikleri olsa da günümüzde asıl potansiyel internette olduğu için klasik pazarlamanın yanına dijital pazarlama teknikleri de eklendi. İnternette reklam vermek için çeşitli yollar kullanılmaya başladı.

İnternette Reklam Nasıl Verilir?

Günümüzde birçok ürün ve hizmet internette verilen reklamlar sayesinde hedef kitlelere ulaşıyor. İnternette reklam vermenin çeşitli yolları bulunuyor. Bu yolları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Arama Motoru Pazarlaması (SEM): En sık kullanılan internet reklamcılık yöntemlerinden biridir. SEM Google reklam verme hepsinin içinde ilk sırada yer alıyor.
  • Banner (Afiş): Afişler, çevrimiçi reklamcılığın en iyi bilinen şeklidir. İnternette reklam verme alanında görünen ilk reklam olmaları bunun en önemli sebebidir.
  • Blog Reklamları: Hikaye anlatımı ve markalı içerik yoluyla yapılan, hikaye etrafında bir reklam yaratan bir tür dolaylı reklamcılıktır. Daha yeni bir internet reklam verme yöntemidir. Sosyal ağların birçoğu, platformlarında doğrudan reklam oluşturma imkanı sunar. En çok tercih edilen Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram ve YouTube bunlar içinde en iyi örneklerdir.
  • E-Posta Pazarlaması: İnternette Google ADS reklam verme yaygınlaşmadan önce bu reklamcılık biçimi hakimdi. E-posta pazarlamasını, dijital pazarlama stratejinizin temel bir parçası olarak kabul edilebilirsiniz.
  • Video Reklamcılığı: Her geçen gün çok daha fazla video içeriği tüketiliyor. Bu durum da video reklamcılığını internet reklamları içinde iyisi yapıyor. YouTube veya Vine gibi videolara ayrılmış sosyal ağlar, ürün ve hizmetinizin reklamını yapmak için mükemmel bir hız olabilir.
  • Yeniden Pazarlama: Yeniden pazarlama, küçük ve büyük reklam verenler için en iyi internet reklamcılık yollarından biridir. Yeniden pazarlama yalnız bir dijital reklam şekli değil, web sitenizi daha önce ziyaret etmiş ancak dönüşümü tamamlamamış kullanıcılara gösterilecek kişiselleştirilmiş reklam oluşturmanıza da imkan tanıyan en iyi yollardan biridir.

Nette Reklam Ver internette reklam verme hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için müşteri ilişkileri ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. 

Yorum Yap

ÜCRETSİZ DİJİTAL ANALİZ

Öğrenmek istediğiniz marka & şirket analizi için aşağıdaki bilgileri doldurun
Hemen Ara : 0216 321 90 50